POCHOP !
akcie na zoskoky zoskokove dni
home casto kladene otazky / FAQ galeria zoskokov aktuality shockjump blog o nas kontakt english version

objednavka zoskoku o com je tandem priebeh zoskoku kto si moze skocit? co si priniest? kde skaceme? TEAM shockjump video a foto zoskoku cennik


Aby ste v krátkosti vedeli, čo Vás počas tandemového zoskoku čaká, odporúčame Vám dobre si prečítať nasledujúce riadky a v prípade potreby sa podľa nich individuálne zariadiť.
Viac o histórií a vývoji tandemových zoskokov sa môžete dočítať TU.

UPOZORNENIE!
Kvôli rôznym elementom, akým je napríklad premenlivosť počasia, nemôže Shockjump napriek maximálnej snahe garantovať presný čas zoskoku (ani v prípade potvrdenia presného dňa zoskoku v daný deň ráno) a preto je vhodné vyhradiť si na zoskok voľný deň bez stresu.


tandemovy zoskok - priprava Po príchode na dohodnuté miesto zoskoku ("dropzónu" - najčastejšie uskutočňujeme zoskoky na dropzone PROSTĚJOV, alebo na letisku AK Dubnica v Slávnici) sa Vás ujme organizátor spoločnosti Shockjump (čierne tričko s logom "shockjump" a nápisom "STAFF", nájdete nás pri čiernej vlajke Shockjump - v Prostějove pri vlajkovych stoziaroch po pravej strane od centralnej budovy, v Slávnici v blízkosti tmavomodrého dvojplošníka AN-2). Po krátkych formalitách (podpísanie prehlásenia o konaní na vlastnú zodpovednosť, prípadné doplnenie objednávky a pod.) nasleduje Vaša príprava na zemi, ktorú už vykonáva Váš tandem pilot.
(Od toho momentu až do momentu odstrojenia systému po pristáti je tandem pilot za pasažiera plne zodpovedný).
tandemovy zoskok - priprava Tandem pilot Vám oblečie, nastaví a pripevní tzv. tandemový postroj, systém popruhov, ktorý pasažiera púta k tandem pilotovi.
Potom dostanete niekoľkominútové školenie o samotnom priebehu zoskoku (upozornenia o rizikách, poučenie kedy, ako a kam dať hlavu, ruky, alebo nohy, poučenie o priebehu prípravy, priebehu letu, vysvetlenie úkonov v lietadle pred zoskokom, poučenie o priebehu výskoku, demoštrácia polohy pri výskoku (banánová poloha), poučenie o otvorení a riadení padáku, priebeh pristátia atď.).
tandemovy zoskok - priprava Keď bude vyhlásený Váš let, prejdete spolu s tandem pilotom na "stojánku", miesto, kde nastúpite do lietadla. Do výšky +4000 m Vás vynesie vo väčšine prípadov lietadlo L-410 Turbolet s kapacitou 18-19 parašutistov v priebehu 15-18 minút. Kým lietadlo nenastúpa do výšky 300 m, všetci na palube sú pripútaní bezpečnostnými pásom.
tandemovy zoskok Počas stúpania sa môžete kochať výhľadom, pozerať do objektívu, debatovať s ostatnými na palube - podľa Vášho aktuálneho rozpoloženia... Popri tom Vám tandem pilot opakuje inštrukcie a v dostatočnom čase pred výskokom, vo výške približne 3000-3500 m, prebehne posledná časť prípravy pred zoskokom - tandem pilot si Vás pripúta k svojmu postroju a skontroluje ešte raz padákový systém a výstroj.
tandemovy zoskok Vo výške +4000 m lietadlo spomalí na rýchlosť cca 150-180 km/h a otvárajú sa dvere. Pred sebou uvidíte vyskakovať parašutistov, tandemy vyskakujú podľa určeného poradia ako posledné (môže sa však stať, že celý výsadok bude tandemový, vtedy poradie výskoku záleží na dohode tandem pilotov). Vaša chvíľa sa blíži - tandem pilot spolu s Vami vstúpi do dverí... Vy sa v popruhoch zavesíte a čo najviac sa prehnete (tzv. banánová poloha), aby sa dosiahol čo najstabilnejší výskok (pri výskoku sa už teda nedotýkate nohami paluby lietadla, odráža sa len tandem pilot)...tandem pilot odpočíta...
tandemovy zoskok ...a nasleduje výskok a voľný pád. Samotný výskok je možné vykonať viacerými spôsobmi (do salta, hlavička a pod). Potom je už Vašou jedinou úlohou len padať a padať, užívať si rýchlosť, pozorovať zakrivený horizont a smiať sa na kameramana :) Tandem pilot po niekoľkých sekundách po výskoku z bezpečnostných dôvodov mierne zbrzdí zrýchľovanie vo voľnom páde pomocou vyhodenia tzv. stabilizačného, resp. brzdiaceho padáčiku tandemovy zoskok (bez toho by tandem dosiahol rýchlosť až viac ako 300km/h, čo by mohlo pri otváraní roztrhať padák). Po niekoľkých desiatkach sekúnd voľného pádu tandem pilot vo výške min. 1500 - 2000 m otvorí padák. Pocítite ťah nahor a padanie sa zmení na klesanie.
Po otvorení tandemového padáku (ktorý Vám v prípade Vášho záujmu môže tandem pilot nechať pri lete aj riadiť - je to jednoduché, bezpečné a príjemné - tandemovy zoskok - let na padaku na tandemovom padáku sú zdvojené riadiace šnúry, takže ak treba, tandem pilot pri riadení pomáha a riadenie si plne prevezme najneskôr vo výške 500 m pred pristávacím manévrom) máte možnosť vychutnať si pohľad z úžasnej perspektívy, vo výške, kde sa letiacim vtákom pozeráte zhora na chrbát.
tandemovy zoskok - pristatie Počas približne 5-7 minútového klesania na padáku sa Vám otvorí výhľad na nádhernú prírodu (trvanie klesania na padáku závisí od poveternostných podmienok a výšky otvorenia padáku).
Váš zážitok zavŕši šťastné pristátie (napriek tomu, že sa tejto časti zoskoku veľa ľudí obáva, nie je nato dôvod, nakoľko pristátie je hladké, pričom prvý kontakt so zemou má vždy tandem pilot -
tandemovy zoskok - pristatie v závislosti od sily vetra a dispozícií pasažiera sa pristáva buď do stoja, alebo do sedu - plynulým skĺznutím na zadok). Jedinou úlohou pasažiera pri pristátí je zdvihnúť, alebo skrčiť nohy - vďaka usadeniu pasažiera v popruhoch tento úkon nepredstavuje problém ani pre menej fyzicky zdatných).
tandemovy zoskok - pristatie Po pristátí od nás obdržíte tiež certifikát o absolvovaní tandemového zoskoku a poznaní voľného pádu. Nasledujú objatia s rodinou a priateľmi, ktorí netrpezlivo čakajú na zemi, pózovanie pred objektívmi a veríme, že aj čo najdlhšie trvajúci skvelý pocit...


darcekovy poukaz

webdesign © Shockjump, s.r.o. - Tandemovy zoskok padakom. V prípade problémov so stránkou prosím kontaktujte webmastera.   |   počet návštev:     |   online: